Dzisiaj jest 12.12.2017r.

Informacje o parafii

Data erygowania: 1 X 1989 r. (bp Władysław Ziółek)

Historia budowy kościoła i jego architektura:
Budowę rozpoczęto w kwietniu 1990 r. Kościół wraz z plebanią (stanowi jedną bryłę architektoniczną) został zaprojektowany przez arch. Mirosława Rybaka oraz arch. Marka Grimina. Projekt techniczny kościoła i plebanii oraz nadzór budowlany (konstrukcyjny) inż. Romuald Chomiczewski. 9 IX 1995 r. kościół wraz z plebanią poświęcony przez abpa Władysława Ziółka. Wykonana elewacja zewnętrzna (tynki i malowanie). Świątynia konsekrowana 7 IX 1997 r. przez abpa Władysława Ziółka.

Wyposażenie kościoła:
Ołtarz i ambona (granit), posadzka granitowa, organy elektronowe, tabernakulum, obrazy (3 płótna), Droga Krzyżowa, ławki dębowe, konfesjonały, witraże okienne, nagłośnienie. Kościół posiada całkowite wyposażenie liturgiczne oraz meble. Trzy dzwony spiżowe wykonane w pracowni Ludwisarnia Felczyńskich: Odkupiciel Człowieka (860 kg), Matka Odkupiciela (420 kg), Jan Paweł II (260 kg), są darem parafian jako wotum wdzięczności Bogu za wiarę w Ojczyźnie na progu trzeciego tysiąclecia. Poświęcone 11 IX 1999 r. przez abpa Władysława Ziółka. Na zewnętrznej ścianie wieży kościoła – mozaika Matki Boskiej Niepokalanej. Na placu kościelnym (przed kościołem) – pomnik Jana Pawła II z brązu na granitowym cokole jako wotum wdzięczności parafian za 27 lat jego pontyfikatu. Pomnik poświęcony 19 X 2005 r. przez abpa Władysława Ziółka metropolitę łódzkiego.

Proboszczowie:

ks. Andrzej Mikołajczyk 1989–2010